نگاهی به خواهرخواندگی تهران و لس آنجلس
نگاهی به خواهرخواندگی تهران و لس آنجلس

در سال ۱۳۵۰ خورشیدی و پیش از انقلاب سال ۵۷، دو شهرتهران و لس آنجلس شهرهای خواهر خوانده اعلام شده بودند.

به گزارش مرکزتوسعه خواهرشهرهای ایران، تهرانجلس به نام غیررسمی یکی از محله‌های بزرگ ایرانی‌نشین کلان‌شهرلس آنجلس است. این محله را «پارس کوچک» نیز می‌خوانند.

چهارراه ایرانی به تقاطع بلوار وست‌وود و خیابان ویلکینز در لس‌آنجلس گفته‌می‌شود. شهرداری لس‌آنجلس در سال ۲۰۰۹ به پاس خدمات ایرانیان به این شهر، این تقاطع را «چهارراه پارسی» نام‌گذاری کرد.

چهارراه پارسی  به تقاطع بلوار وست‌وود و خیابان ویلکینز در لس‌آنجلس گفته‌می‌شود. شهرداری لس‌آنجلس در سال ۲۰۰۹ به پاس خدمات ایرانیان به این شهر، این تقاطع را «چهارراه پارسی» نام‌گذاری کرد.

ایرانیان خدمات بسیار ارزنده ای به تهرانجلس کرده‌اند. طبق گزارشِ رادیو ملی آمریکا (NPR)، تا ۲۰ درصد جمعیت کل بورلی هیلز را مقیمان ایرانی تشکیل می‌دهند. سایت گوگل در سال ۲۰۱۲ این منطقه را با نام تهرانجلس ثبت کرد.

کد تلفن این منطقه ۳۱۰ است که با پیش‌شماره ۴ آن مختص این منطقه‌است. کد پستی این منطقه ۹۰۲۱۰ و ۹۰۲۱۱ است. در سال ۲۰۱۱ گوگل رسماً در گوگل مپ این اسم را برای این منطقه برگزید. همچنین گورستان معروفی به نام گورستان وست وود در این منطقه وجود دارد که محل دفن افراد مشهوری همچون مرلین مونرومی‌باشد

لازم به یادآوری است که در سال ۱۳۵۰ خورشیدی و پیش از انقلاب سال ۵۷، دو شهرتهران و لس آنجلس شهرهای خواهر خوانده اعلام شده بودند.